Logo
Logo

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Diğer operatörlerden Netspeed'e nasıl geçilir?

Netspeed’e mevcut hizmetinizi kapattırmadan kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.
kağıt uçak üzerinde oturan kız illustration

Hız testi nedir?

laptop fatura

Hız testi nedir ve nasıl ölçülür?

Dizi ve film izlemek, dosya indirmek ve yüklemek veya internet üzerinden oynatmak için yeterli olup olmadığını bilmeniz mi gerekiyor? Hız testi, internet bağlantınızın kalitesini ve hızını yaklaşık olarak kontrol etmenin bir yoludur.İnternet Hız Testi Sonucum Kaç Olmalı?

"İyi" yüksek hızlı internet bağlantısı olarak kabul edilen şey, aslında büyük ölçüde sizin internet hizmetiniz ile yapmayı planladığınız şeye bağlıdır.


  • 8 - 16 Mbps Arası
  • Yalnız veya az sayıda kişi ile birlikte yaşıyorsanız ve genelde sadece e-posta gönderiyor ve sosyal medya platformlarında vakit geçirip internette geziniyorsanız bazen Netflix, Youtube vb. platformlardan normal çözünürlükte video izliyorsanız, düşük hızlar (8 - 16 Mbps) bile ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.


  • 24 - 35 Mbps Arası
  • Yoğun bir şekilde HD ve 4K video izliyorsanız, en az 24 Mbps'lik internet hızına ihtiyacınız var demektir. Bağlantınızı paylaşan birden fazla kişi olacaksa, 35 Mbps veya daha üstü hızlara ihtiyacınız olacaktır.


  • 50 - 100 Mbps Arası
  • Aynı anda birden fazla HD ve 4K video izleyen, görüntülü görüşme yapan, çevrimiçi oyun oynayan ve bulutta büyük miktarda veriyi yedeklemeyi veya indirmeyi seven çok aktif internet kullanıcılarından oluşan bir aileniz varsa, en az 50'Mbps ve üstü bir hıza ihtiyacınız var demektir.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Müşteri desteğimiz haftanın 7 günü hizmetinizdedir. Sunduğumuz hizmetler ile ilgili her türlü soru, öneri, şikayet ya da memnuniyetinizi bize iletebilirsiniz.