Logo
Logo

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Diğer operatörlerden Netspeed'e nasıl geçilir?

Netspeed’e mevcut hizmetinizi kapattırmadan kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.
kağıt uçak üzerinde oturan kız illustration

İnternet Altyapı ve Fiber Altyapı Sorgulama

laptop fatura
İnternet Altyapı Sorgulama

İnternet Altyapı sorgulama


İnternet Altyapı Sorgulama sonucunda, hizmet alabileceğiniz VDSL veya Fiber internet altyapısı, port bilgisi ve alabileceğiniz maksimum hız bilgilerini görebilirsiniz. Bu bilgiler, sizin için en uygun internet paketini seçmenize yardımcı olacaktır.

Adres Bilgileriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Netspeed internet altyapısı sorgulama sistemimiz sayesinde adresinizde bulunan ve sizin ulaşabileceğiniz maksimum internet hızını öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, adresinizdeki saha dolabı veya santral ile aranızdaki mesafeyi, fiber altyapı durumunu ve boş port durumunu da sorgulayarak en doğru hizmeti seçebilirsiniz. Lütfen adres bilginizi dikkatli bir şekilde giriniz ve Altyapımı Sorgula butonuna basarak sorgulama işleminizi tamamlayınız. Netspeed olarak, bölgesel farklılıklar dikkate alınarak en hızlı ve en kaliteli internet hizmetini sunmayı hedefliyoruz. Eğer hizmet almak istediğiniz adresin internet altyapısı hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız, bize 444 0 217 veya 0850 800 5 800 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilirsiniz.
Altyapı Sorgulama sonucu verilen hız bilgisi sadece referans olup, kesin bir hız bilgisi vermez. Gerçek kullanım esnasında bu kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir. Hızınız şebeke altyapısı, bina/hane içi kablo tesisatınız, bölgenizdeki hatların yoğunluğu, sunucuların veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca, Altyapı Sorgulama sonucu verilen boş port bilgisi, anlık durumu yansıtmaktadır ve zaman içerisinde değişebilir. Netspeed olarak, müşterilerimizin taleplerini en hızlı ve en kaliteli bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Bu nedenle, Altyapı Sorgulama sonucu verilen bilgileri dikkate alarak, en doğru tarife ve hizmet seçimini yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen 444 0 217 veya 0850 800 5 800 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden veya Online İşlem Merkezimizden bizlere ulaşın.
İyi ya da yüksek hızlı internet bağlantısı olarak kabul edilen şey, aslında büyük ölçüde sizin internet hizmetiniz ile yapmayı planladığınız şeye bağlıdır. İnternet hizmetiniz, ihtiyaçlarınıza ve internet kullanımınızın yoğunluğuna göre belirli bir hıza sahip olmalıdır. Örneğin, e-posta gönderip sosyal medya kullanıyorsanız, düşük hızlar (8 - 16 Mbps) size yeterli gelecektir. Ancak, aynı anda birden fazla HD ve 4K video izliyorsanız veya çevrimiçi oyun oynuyorsanız, en az 50 Mbps ve üstü bir hıza ihtiyacınız olacaktır. Netspeed internet hizmeti ile birlikte sizin için en uygun hızı seçebilir ve internet kullanımınızda en iyi deneyimi yaşayabilirsiniz.
8 - 16 Mbps Arası

Yalnız veya az sayıda kişi ile birlikte yaşıyorsanız ve genelde sadece e-posta gönderiyor ve sosyal medya platformlarında vakit geçirip internette geziniyorsanız bazen Netflix, Youtube vb. platformlardan normal çözünürlükte video izliyorsanız, düşük hızlar (8 - 16 Mbps) bile ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

24 - 35 Mbps Arası

Yoğun bir şekilde HD ve 4K video izliyorsanız, en az 24 Mbps'lik internet hızına ihtiyacınız var demektir. Bağlantınızı paylaşan birden fazla kişi olacaksa, 35 Mbps veya daha üstü hızlara ihtiyacınız olacaktır.


50 - 1000 Mbps Arası

Aynı anda birden fazla HD ve 4K video izleyen, görüntülü görüşme yapan, çevrimiçi oyun oynayan ve bulutta büyük miktarda veriyi yedeklemeyi veya indirmeyi seven çok aktif internet kullanıcılarından oluşan bir aileniz varsa, en az 50'Mbps ve üstü bir hıza ihtiyacınız var demektir. Bu hız, birden fazla cihazın aynı anda internete bağlanarak kullanılabilmesini sağlar ve düşük hızlarla karşılaşılan donma, yavaşlama veya bağlantı kaybı gibi sorunları en aza indirir. Ayrıca, 4K video izleme, görüntülü görüşme ve online oyunlarda düzgün bir kullanım için de yeterli olacaktır.